Довідковий розділ, який включає матеріали щодо фінансових установ, які надаватимуть кредитну підтримку, цільових програм фінансових установ всіх форм власності та держави, інформацію щодо умов та документів.
Враховуючи перспективи розвитку аграрного сектору в цілому, а також те, що малий та середній бізнес є основою розвитку цього сегменту економіки та має найбільші перспективи розвитку, банки пропонують низку банківських продуктів суб`єктам господарської діяльності агропромислового сектору.
Перелік документів для розгляду питання щодо кредитування може відрізнятися залежно від банківської установи та обраного кредиту.
Інформація на 07.05.2023 року.
Грантові платформи та гранти
Існує багато програм грантів для підтримки та розвитку аграрного сектору в Україні. Вони можуть використовуватися для фінансування проектів з удосконалення технологій вирощування рослин, розвитку тваринництва, підвищення якості продукції та інших аспектів аграрної діяльності.
Для отримання грантів варто звернутися до відповідних організацій та проаналізувати вимоги та критерії відбору проектів. Найчастіше такі гранти надаються на конкурсній основі, тому важливо підготувати якісний та детальний проект, щоб максимізувати шанси на отримання гранту.
Інформація на 07.05.2023 року.
Грант - грошові або інші засоби, що передаються громадянами та юридичними особами (в тому числі іноземними), а також міжнародними організаціями для проведення конкретних наукових досліджень, розробки законопроєктів, підготовки кадрів та інших цілей на умовах, передбачених грантодавцем.
Грантодавеці – це вітчизняні чи зарубіжні благодійні організації, що надають грантову підтримку конкретним проектам, які відповідають її цілям і завданням. Ці організації поширюють інформацію про грантові програми і надають про них найбільш повну інформацію.
Заявку на отримання гранту можуть подати ФОП або юридичні особи, які не ведуть господарську діяльність на тимчасово окупованій території України або рф, які не перебувають під санкціями, не мають заборгованості перед бюджетом, справи про банкрутство чи рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію.
Кредитна спілка – це неприбуткова організація, заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків членів кредитної спілки ”. Іншими словами, кредитні спілки є специфічними організаціями фінансової взаємодопомоги громадян, які мають неприбуткову кооперативну основу.
Краудфандингова платформа — онлайн платформа, на якій розміщуються ідеї, для яких відбувається збір коштів серед інтернет-користувачів. Як правило, спонсорам гарантується нематеріальна винагорода у вигляді готового продукту або інших подарунків, які мають безпосереднє відношення до проекту. Майданчик бере на себе забезпечення багатьох аспектів, в тому числі фінансових і юридичних, а також допомагає в просуванні і полегшує взаємодію всіх учасників.
20 популярни краудфандингових платформ світу (але більшістю не передбачають агро спямування)
Міжнародні фінансові інститути, які реалізують програми для стійкого економічного розвитку